środa, 19 czerwca 2013

Foto ekspozycja

Często szukamy sposobów na to, by nasze otoczenie było ładniejsze i bardziej bliskie naszym upodobaniom. Próbując coś w nim zmienić zapominamy o jednym z najprostszych rozwiązań: ZDJĘCIA.

Fotografie wprowadzają do pomieszczeń część nas. Pokój (nawet najlepiej urządzony) bez jakiegokolwiek osobistego akcentu jest wg mnie "pusty".


Sam wybór tego, co widnieje na tych "kolorowych obrazkach" stwarza konkretny klimat w pomieszczeniu. Dodatkowo wrażenie możemy spotęgować poprzez obróbkę zdjęć (przed ich wydrukowaniem) i dobór ramki (lub zrezygnowanie z niej w ogóle).

Pomysłów na ich rozmieszczenie jest mnóstwo. W sieci można odnaleźć wiele inspirujących pomysłów. Przydatne jest tzw. pele mele, które możecie zrobić sami lub po prostu kupić. Nasz pokój wcale nie musi być nudny ;)

Mnie najbardziej przypadła do gustu tapeta złożona ze zdjęć:


    Żródło: pinterest


Bardzo bym chciała mieć taką u siebie ... Na tą chwilę stworzyłam prostą kompozycję (zrobienie tego trwało zaledwie chwilę):


Myślę, że każdy przy odrobinie chęci może ułożyć ciekawą "foto ekspozycję".

O takiej szybkiej metamorfozie pomieszczenia jednym elementem możecie przeczytać tu: http://apetycznewnetrze.blogspot.com/2012/12/szybka-zmiana-przestrzeni-za-pomoca.html . Link prowadzi do ciekawego bloga, pełnego wielu inspiracji.
Mam nadzieję, że autorka nie będzie miała za złe linka do jej bloga :)

Życzę Wam zapału do zmienia swojego otoczenia na lepsze i kreowania wg własnych upodobań ;)

Pozdrawiam ciepło !
Violetta

P.S. Zapomniałabym o ulubieńcach technologii. Dla Was wymyślono ramki cyfrowe :D Mam nadzieję, że nie poprzestaniecie na skatalogowaniu cyfrowych zdjęć w szczelnie ukrytym folderze komputerowym :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz